CHERNOBYL

CHERNOBYL

Chernobyl – zóna smrti?! Chernobyl je město v Kyjevské oblasti na severu Ukrajiny, poblíž hranic s Běloruskem. Chernobylská elektrárna byla ve své době nejmodernější v Sovětském Svazu. Ve které dne 26. dubna 1986 došlo k mohutné explozi, která uvolnila nebezpečné radioaktivní látky na ukrajinském, běloruském a ruském území.

Myšlenka navštívit místo havárie, tedy Chernobyl a Pripjať, mě hodně lákala. Když jsem se rozhodl realizovat vlastní výpravu, někteří mí známí a přátelé mě začali považovat za blázna.

Procházet se opuštěnou školní budovou, ve které stojí školní lavice na kterých leží knihy zaprášené prachem. Prázdné ulice, nebo fotbalový stadion s tribunami, bez kterých by ho už těžko někdo poznal. I takový je novodobý Chernobyl, který pro aktuální zájem, vyvolaný stejnojmenným seriálem televize HBO, je vyhledávaným místem. 

Jakou techniku jsem měl s sebou v batohu?!

V Chernobylu jsem se pohyboval poměrně náročným terénem.  Kromě toho se musela dodržovat určitá bezpečnostní pravidla. Proto jsem potřeboval malý, spolehlivý a výkonný fotoaparát. 

Chtěl bych zdůraznit, že nejsem žádný recenzent. Jedná se pouze o doplňující informaci a mé subjektivní dojmy. Záměrně jsem si koupil Fuji XT 2. Protože to je podle mého názoru skvělý stroj. Ve své době se jednoznačně jednalo o jeden z nejlepších malých fotoaparátů pro profesionály a náročné uživatele. Navíc se mi velice líbí jeho design. Jednou větou bych ho popsal jako sympaťáka v retrostylu, s jednoduchým ovládáním. Ale abych jenom nechválil. Na cestu kolem světa s Fuji XT 2 si přibalte větší počet baterií. 🙂

 

Vojmír Blažek - Chernobyl

Vojmír Blažek - Chernobyl

Vojmír Blažek - Chernobyl

Vojmír Blažek - Chernobyl

Vojmír Blažek - Chernobyl